Се удави човек во Охридско Езерo

Полициски екипи од СВР Охрид и брза помош се упатиле на лице место по дојава дека е забележан давеник во Охридското езеро, во близина на хотелот Палас кој моментално не работи, дознава Слободен печат од свои извори.

Полицијата ја потврди информацијата.

-Можам да ја потврдам информацијата. Добивме дојава за забележано безживотно тело во водите на езерото и во моментот полициски екипи и брза помош се таму.

Немаме уште дополнителни поконкретни информации и со сознанија ќе излеземе подоцна, ни рече портпаролот на СВР Охрид Димоски.

Прочитајте и...  Родителите не знаеле зошто детето е поспано па го однеле во болница: Лекарите се шокирале кога ги виделе снимките (ФОТО)

Прочитај повеќе

РКЕ: Неточни се тврдењата дека поспакувањето на струјата ќе влијае на зголемувањето на цената на останатите производи

Слободен печат

Осумнаесетгодишник ранет со остар предмет во Жена-парк во Тетово

Слободен печат

Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци

Слободен печат

Делови од општините Карпош, Сарај и Гази Баба утре без струја

Слободен печат

Над 300.000 заразени со коронавирус во Шпанија

Слободен печат

Пожар во струјомер поради гром во тетовско Сиричино

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Комбинирана настава спас за учениците од септември?

Михаило Донев

Врие во ДУИ: Стравот од одење во опозиција е голем

Борисов: Подготвен сум да заминам во секое време

Слободен печат

МНР: До моментов нема информации за засегнати граѓани на РС Македонија во Либан

Слободен печат

АЕК: Постапка за 5Г до крај на годината преку аукција, поединечни одобренија за сите опсези

Слободен печат

Грција испраќа спасувачки тим во Бејрут

Слободен печат