Се срушиле терасите на трикатна куќа – 22 повредени, меѓу нив и деца (ФОТО+ВИДЕО)

Најмалку 22 лица се повредени, меѓу кои и три деца, кога една врз друга се срушиле терасите на трикатна куќа во Њу Џерси.

Засега не е позната тежината на повредите, но нема починати.

Сите повредени се примени во локалната болница.

Несреќата се случила во текот на годишната Конвенција на пожарникарите, па се претпоставува дека и тие се меѓу повредените.

Спасувачките служби истакнуваат дека луѓето заробени под рушевините брзо биле спасени.

Не е познато дали во рушевините има уште заробени лица.

Прочитајте и...  Хлорокин и неговиот дериват само за „итни програми", препорачува Европската агенција за лекови

Прочитај повеќе

Најмногу снег во Битола, најстудено во Маврово

МИА Агенција

Состојба со коронавирусот во светот до 10 часот

Здравствениот систем подготвен за пикот од епидемијата што се очекува на крајот на април

МИА Агенција

Позитивните на тестот за коронавирусот од Систина, ќе мора да се тестираат и во ИЈЗ

МИА Агенција

Дали Турција ќе стане новата Италија?

Слободен печат

Лазаревиќ упати порака преку својата виолина: Седете дома за себе, за нас, за сите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Андоновиќ: Светот обединет во последиците од коронавирусот, но разeдинет во пристапот на запирањето на ширењето на пандемијата

Слободен печат

Атанасова, поранешен шеф на кабинетот на Филипче: Колективен имунитет или руски рулет со животот на граѓаните во Шведска

Слободен печат

Грчкиот бегалски камп „Рицона“ е ставен во карантин, потврдени 20 случаи на коронавирус

Слободен печат

Мартиновски: Во најтешките услови се создавани значајни дела, изолацијата не е нешто непознато за уметниците

Слободен печат

Дука за Дебар: Состојбата е постабилна, но тоа не значи дека немаме нови инфицирани

Слободен печат

Вашингтон, Мериленд и Вирџинија со поригорозни мерки против пандемијата

Слободен печат