Сака повисока плата од Погба, во спротивно ќе го „налути“ Јуве! - Слободен печат

Сака повисока плата од Погба, во спротивно ќе го „налути“ Јуве!

Аргентинскиот фудбалер Дибала од финансиски аспект го „кочи“ трансферот“ од Јувентус во Манчестер јунајтед, а Интер тоа ќе се обиде да го искористи.

Барањата на играчот се проблем во договорот меѓу Јуве и Јунајтед за трансфер во кој во спротивен правец би тргнал напаѓачот на „црвените ѓаволи“, Ромелу Лукаку.

„Сан“ тврди дека Дибала бара повисока плата од онаа која ја има Пол Погба на „Олд Трафорд“, а „Скај Спорт“ информира дека целта му е да заработува двојно повеќе од моменталните 7,5 милиони евра, вклучувајќи бонуси.

Воедно „Кориере дело Спорт“ на својата насловна страница објави дека Интер има намера да ја искористи ваквата ситуација и го ангажира Дибала. Тоа не е ништо ново, токму актуелниот директор на клубот од „Џузепе Меаца“, Бепе Марота го доведе во Јувентус од Палермо додека работеше за тимот од Торино.

Интер смета дека понудата на Јувентус за Лукаку е директна „навреда“, бидејќи тренерот на миланскиот клуб Антонио Конте одамна говореше дека Белгиецот е прв на листата засилувања. Претходно се шпекулираше дека и Тотенхем е во трката за потписот на Аргентинецот.

Прочитај повеќе

Ерлинг Халанд: Новото големо фудбалско чудо (ВИДЕО)

Слободен печат

Трагедија во Англија: Фудбалер почина откако бил претепан пред ноќен клуб

Слободен печат

МЗТ Скопје супериорен во дербито со Куманово

Слободен печат

Баерн го торпедира Шалке и дојде на бод од лидерот Лајпциг (ВИДЕО)

Слободен печат

Норвешка подобра од Словенија во натпреварот за бронзениот медал

Слободен печат

Сагосен го урна рекордот на Лазаров (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

4 × two =

Прочитај повеќе

Тотенхем замената за Кејн ќе ја бара во Бундес лигата

Слободен печат

Турција бара екстрадиција на поранешен репрезентативец, се соочува со 15 години затвор

Слободен печат

Очајната Барселона поразена на „Местаља“ од Валенсија

Слободен печат

Сари: По Јувентус одам во пензија

Слободен печат

Загревање пред дербито: Навивачите на Валенсија и Барселона се испотепаа на улица (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонија благодарение на Вардар ќе има учесник во новата ракометна Лига на шампиони

Слободен печат