Сагосен го урна рекордот на Лазаров (ВИДЕО)

Норвежанецот Сандер Сагосен е новиот најдобар стрелец на европските првенства.

Сагосен го собори рекордот кој досега до држеше капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров, кој на ЕП 2012 година во Србија постигна 61 гол.


Норвежанецот по вчерашното полуфинале против Хрватска постигна 10 гола и се израмни со Лазаров, а во денешниот натпревар за третото место против Словенија, на почетокот од средбата постигна гол од пенал со што стана новиот „крал“ на стрелците на европските првенства.

Прочитајте и...  Тошевски за пресврт на „романтичарите“, само бод за Шкендија во Кратово

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ: Федерер му е потребен на тенисот

Слободен печат

Бевме на чекор да ја изненадиме Русија, на крајот поразени и во Перм

Слободен печат

Премиер лига: Фернандеш ја најави победата на „црвените ѓаволи“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Тошевски за пресврт на „романтичарите“, само бод за Шкендија во Кратово

Слободен печат

Погба сака да си оди Солскјер, Јунајтед веќе „договори“ трансфер?

Слободен печат

Смешен момент на натпреварот Македонија ЃП-Академија Пандев! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

3 × 2 =

Прочитај повеќе

Сега Лацио го брка Јуве, Пандев се врати и обезбеди пенал! (ВИДЕО)

Слободен печат

Таеквондо: Трајковски „златен“ во Словенија, Релиќ со бронза од Шведска

Слободен печат

Што треба да направи Милан за да го задржи Ибрахимовиќ?

Слободен печат

Проблеми за Реал: Без Азар против Сити и Барса!? (ФОТО)

Слободен печат

Интервју со Весна Витанова: Мора да се ценат сите аспекти – добриот голман е половина од резултатот!

Коронавирусот одложи три натпревари во Серија А!

Слободен печат