Роналдо се спаси, нема да одговара за силување

Фудбалерот на Јувентус и на португалската репрезентација, Кристијано Роналдо се спаси од кривичен прогон за силување на Кетрин Мајорга.

Мајорга откри дека уште пред 10 години се откажала од тужба бидејќи се договорила со адвокатите на Португалецот да и исплатат 375.000 долари како компензација. Но, по 10 години, на 8 јули годинава Мајорга повторно поднела за тужба за случајот кој се случил во 2009 година во хотел во Лас Вегас. Сепак истрагата е завршена поради недостаток на конкретни докази.

„Барањето за кривично гонење на Кристијано Роналдо е проследено во јавното обвинителство на 8 јули 2019 година. На основ, на досега собраните информации и докази, обвинувањата за сексуално злоставување против Кристијано Роналдо не можат да се докажат. Поради тоа, обвинието се отфрла“, стои во соопштението на јавното обвинителство на државата Невада.

Прочитајте и...  Баерн и против Севиља докажа дека е најдобар во Европа! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Баерн и против Севиља докажа дека е најдобар во Европа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓока: Горд сум на играчите, на моменти бевме и подобри од Тотенхем!

Слободен печат

Лига куп: Ливерпул броеше до седум, Сити го слави Фоден! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мурињо: Го почувствуваме стравот од Шкендија, замените ја направија разликата!

Слободен печат

ЛЕ: Евроголот на Нафиу ja „разбуди“ Шкендија, но Тотенхем ќе игра во плеј-офот (ФОТО+ВИДЕО)

Фидан Коминовски

Ламела за предност на Тотенхем во Скопје (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ЛШ: Лазаров и Нант го покорија Кил, Манасков рутински со Загреб!

Слободен печат

„Ролан Гарос“: Ѓоковиќ до финалето ги избегна Тим и Надал!

Слободен печат

Кејн на клупа, стартните 11 на Шкендија и Тотенхем (ФОТО)

Слободен печат

Девојка која навива за Рома се разбуди од кома после пораката на Тоти!

Слободен печат

Ибрахимовиќ: Ковид имаше храброст да ме предизвика, тоа е лоша идеја!

Слободен печат

Традицијата вели дека Шкендија ќе игра во плеј-офот на ЛЕ! (ВИДЕО)

Слободен печат