Tag : обвинение за силување

Кошарка Спорт

Твитна за смртта на Коби „Кармата го стигна силувачот“ и експресно доби отказ

Слободен печат
Лиза Сејкора, директорка на средно училиште во САД беше принудена да си поднесе оставка поради објавата на социјалните мрежи по повод трагичната смрт на Коби...
Спорт Фудбал

Роналдо се спаси, нема да одговара за силување

Слободен печат
Фудбалерот на Јувентус и на португалската репрезентација, Кристијано Роналдо се спаси од кривичен прогон за силување на Кетрин Мајорга. Мајорга откри дека уште пред 10...
Спорт Фудбал

Јувентус е како затвор, не смеевме да зборуваме за Роналдо

Слободен печат
Кристијано Роналдо во финишот од сезоната се најде во центарот на вниманието на јавноста поради скандалот со силување на Катрин Мајорга. Бидејќи е најголема ѕвезда...