Роналдо или Меси: Тимот на Европа против Тимот на Светот, кој би победил?

Нема сомнение дека ова би бил еден спектакл и дека би имало голем интерес од публиката, љубителите на фудбалот и спортот, но и спонзорите.

Францускиот медиум „Л`Екип направи два тима составени од играчи од Европа против остатокот од светот.

Изворот се погрижи за споредба помеѓу тимот на Европа и тимот на светот во фудбалот, а ова е нивниот избор.

Нема сомнение дека ова би бил еден спектакл и дека би имало голем интерес од публиката, љубителите на фудбалот и спортот, но и спонзорите.

Тимот на Европа: Јан Облак (Атлетико Мадрид), Александар Арнолд (Ливерпул), Варан (Реал Мадрид), Ван Дајк (Ливерпул), Робертсон (Ливерпул), Канте (Челси), Верати (ПСЖ), Мбапе (ПСЖ), Де Брујн (Манчестер сити), Стерлинг (Манчестер сити), Кристијано Роналдо (Јувентус).

Тимот на светот: Алисон (Ливерпул), Ашраф (Борусија Дортмунд), Маркињос (ПСЖ), Кулибали (Наполи), Марсело (Реал Мадрид), Каземиро (Реал Мадрид), Ф. Валверде (Реал Мадрид), Лионел Меси (Барселона), Дибала (Јувентус), Нејмар (ПСЖ), Агуеро (Манчестер сити).

Прочитајте и...  Ракометарите на Металург негативни на корона, заминаа за Цирих

Прочитај повеќе

Лидс и Алиоски се фантастични во Премиер лигата, го зедоа скалпот и на Шефилд

Слободен печат

Ф1: Триумф на Ботас, Хамилтон сам се „откажа“ од победата

Слободен печат

Азаренка го напушти теренот на Ролан Гарос: Ова е смешно

Слободен печат

Прво големо изненадување на Ролан Гарос, крај за Гофан

Слободен печат

Ѓоковиќ: Нема да ги кријам емоциите на Ролан Гарос

Слободен печат

Ракометарите на Металург негативни на корона, заминаа за Цирих

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

НЕВЕРОЈАТНО: Поранешна сопруга нарачала убиство на турски репрезентативец, животот му го спасил нејзиниот љубовник

Слободен печат

НБА играчи заиграа фудбал на тренинг, Гризман умре од смеење (ВИДЕО)

Слободен печат

Куман на удар на јавноста: Изгледам како негативец, но…

Слободен печат

Пеп Гвардиола конечно си најде дефанзивец, Диаш за 55 милиони евра се сели во Сити

Слободен печат

Леброн по пласманот во големото НБА финале: Работата сè уште не е завршена

Слободен печат

ММА спектакл во Абу Даби, Адесања го нокаутира Коста (ВИДЕО)

Слободен печат