Ријана позираше во проѕирен градник, па се искара со своја обожавателка! (ФОТО)

Американската пејачка Ријана (32) позираше во градник со боја на кожа, кој ги истакнуваше нејзините гради, а кога доби негативен коментар од една хејтерка, таа возврати во свој стил.

Имено, убавата пејачка објави фотографија на својот профил на Инстаграм,  каде си намачкала заштитен фактор и го открила бујното деколте.

– Само сакам да го заштитам својот меланин, додека се обидуваат да го искоренат – напишала Ријана, рекламирајќи го својот бренд „Fenty Skin“.

 

View this post on Instagram

 

just protecting my melanin while they try to eradicate it! @fentyskin #FentySkinStartRs mini gang!

A post shared by badgalriri (@badgalriri) on

Оваа фотографија е „лајкувана“ повеќе од 4,2 милиони пати, а покрај многуте позитивни коментари се јави и една критичарка.

Прочитајте и...  ФОТО: Живот на -67,7 степени Целзиусови!

– Сега е зима – напишала девојката во коментарот на Инстаграм, мислејќи на тоа дека на Ријана не и е потребен заштитен фактор.

– За мене тоа е не знаење. Ќе имаш бори ако мислиш дека СПФ постои само сезонски. Но, само продолжи така – и одговорила Ријана.

Инаку Ријана во петокот го објави тизерот со кој ја најави долгоочекуваната ревија „Savage X Fenty“.

 

View this post on Instagram

 

Who ready?!!? #SAVAGEXFENTYSHOW VOL. ✌🏿10.02.20 #SAVAGENOTSORRY @savagexfenty @amazonprimevideo @amazonfashion

A post shared by badgalriri (@badgalriri) on

Поврзани вести

Искуството на Николас Кејџ со коцкањето е приказна на денот!

Слободен печат

На денешен ден е роден Алфред Нобел: Основачот на најпрестижната награда во светот

Слободен Печат

ФОТО: Јелена Карлеуша повторно со провокативен стајлинг

Слободен Печат

ВИДЕО: Ова е последниот филм на Чедвик Боузман – Сите се прашуваат дали тој постхумно ќе добие Оскар

Слободен печат

Беше една од најбараните, но и најмистериозните супермодели на 90-те – Каде исчезна Татјана Патиц?

Слободен печат

Најновото истражување открива: Течност за плакнење на уста го неутрализира коронавирусот за 30 секунди

Слободен Печат

Остави Коментар