Tag : ријана

Магазин Магазин слајдер Сцена

Откриено со кого се гледа Адел: Дошол кај неа доцна во ноќта и сакал да се скрие, ама не успеал

Слободен Печат
Адел и Крис Браун се запознаа во 2013 година на Греми музичките награди и тој бил воодушевен од пејачката. Британската пејачка Адел (32) во последните...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ријана се извини за несоодветната употреба на исламскиот Хадис во нејзината ревија за долна облека

Слободен Печат
Пејчаката Ријана се извини откако муслиманските обожаватели ја „осудија“ за несоодветната употреба на исламскиот Хадис во нејзината последна ревија за долна облека „Savage X Fenty“....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Познатата Ирина Шајк објави жешко видео од ревијата на Ријана: Манекенката го покажа и задникот и градите! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Супермоделот и манекенката со руско потекло, Ирина Шајк (34) објави нова видео снимка на својата социјална мрежа Инстаграм. Односно стануа збор за ревија на новата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Како Ријана ги разлути муслиманите? Да се користат свети исламски стихови во ревија за долна облека е недопустливо

Слободен Печат
Американската пејачка Ријана предизвика бурни реакции во јавноста откако муслимански обожаватели ја „осудија“ за несоодветната употреба на исламскиот Хадис во нејзината ревија за долна облека.  ...
Магазин Спорт Сцена Фудбал

Фудбалски земјотрес: Мега-ѕвездата Ријана е виновна за шпекулациите дека Кристијано Роналдо е геј?

Слободен печат
Фудбалот пред два дена доживеа вистински земјотрес по изјавата на Пјотр Листерман, сопственик на ВИП агенција за запознавање и состанување исклучително меѓу познати лица, дека...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ријана позираше во проѕирен градник, па се искара со своја обожавателка! (ФОТО)

Васко Спасоски
Американската пејачка Ријана (32) позираше во градник со боја на кожа, кој ги истакнуваше нејзините гради, а кога доби негативен коментар од една хејтерка, таа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ријана со остри критики од фановите: Како можеше да не лажеш сите овие години? (ВИДЕО)

Слободен Печат
Робин Ријана Фенти, најпозната по своето средно име Ријана, откако прв пат се појави на сцената со песната „Pon de Replay“, важи за една од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Без оваа одлука нивните кариери немаше да бидат исти: Познати личности кои си го променија името и стекнаа огромна популарност!

Слободен Печат
Многу светски ѕвезди го имаат променето своето име и по тоа се препознатливи, но имале и поголем успех во кариерата. На пејачката Лејди Гага уметничкото...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ријана направи хаос на социјалните мрежи: Објави фотографии во долна облека од кои нема да ви биде сеедно! (ФОТО)

Васко Спасоски
Американската пејачка по потекло од Барбадос, Ријана (32) е заштитно лице на сопствената линија на долна облека со наслов „SavageXFenty“. Докажано е дека пејачката е...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Музичката индустрија повика на запирање на работата поради Џорџ Флојд, МТВ ги замрачи екраните ширум светот

Слободен печат
Сите три главни американски дискографски куќи на социјалните мрежи објавија дека на еден ден престануваат со работа и „повторно се поврзуваат со својата заедница“, пишува...