3.9 C
Скопје

Репрезентативецот Ѓуроски прв стрелец во победата на Аликанте

Стојан Ѓуроски и неговиот клуб ХЛА Аликанте стигнаа и до својата втора победа на стартот од Леб Оро лигата во Шпанија.

На свој терен убедливо беше совладана екипата на Леида со резултат 82:65, а најголем придонес во освојувањето на бодовите имаше македонскиот репрезентативец.

Ѓуроски беше најдобар стрелец во својот тим, крилото постигна 13 поени (2/6 за три, 3/5 за два и 1/2 за еден поен), а освен тоа имаше и три скока и една освоена топка за 22 минути игра.

После две кола од втората шпанска лига, ХЛА Аликанте има максимални две победи.

Наредниот трет меч во новата сезона ќе го има на домашен терен (30 октомври) против Мајорка Палма.

Прочитајте и...  Мурињо со порака до Клоп и Гвардиола: Никој не плачеше за нас!

Поврзани вести

ВИДЕО: Челси преку Лидс на врвот, Алиоски играше на „Стемфорд Бриџ“!

Слободен печат

ВИДЕО: Кадиз е хит во Шпанија, го победи Реал, а сега и Барса!

Слободен печат

Светскиот шампион на колена, херојска победа на српските ракометарки!

Слободен печат

ВИДЕО: Баерн и Лајпциг одиграа дерби од соништата во Минхен!

Слободен печат

ВИДЕО: „Ѓаволско“ второ полувреме, Јунајтед повторно се враќаше од негатива!

Слободен печат

ВИДЕО: „Два во еден“, Бонучи во финишот за радост на Јувентус!

Слободен печат

Остави Коментар