Tag : Стојан Ѓуроски

Кошарка Спорт

Ѓуроски: Грижете се за себе и најважно, останете дома!

Слободен печат
Тешки денови се за сите, па и за македонските интернационалци кои до пред извесно време беа на кошаркарските терени надвор од нашата држава,кои мораа да...
Кошарка Спорт

Стојановски и Ѓуровски ја напуштија Франција и се враќаат дома

Слободен печат
Со оглед на тоа дека француската кошаркарска федерација ги суспендираа сите натпреварувања, македонските репрезентативци Војдан Стојановски и Стојан Ѓуровски ја напуштија Франција. – Се некако...
Кошарка Спорт

Стојановски и Ѓуроски ги следат препораките, остануваат во Франција!

Слободен печат
Војдан Стојановски и Стојан Ѓуроски ќе останат во Франција. Едниот во Данкерк, другиот во Евре, затоа што препорака на нивните клубови треба да го следат...
Кошарка Спорт

Репрезентативецот Ѓуроски оди во Франција (ФОТО)

Слободен печат
Ѓуроски (27 години, 2.02 см) во наредната сезона ќе ги брани боите на Алм Евр Баскет кој минатата сезона го освои 12 место од вкупно...