Речиси е финализиран новиот булевар во Аеродром

 Градоначалникот на општина Аеродром Тимчо Муцунски вели најави финализирање на нов, модерен и реконструиран булевар „Васко Карангелевски”, проект кој се реализира со средства на градот Скопје со поддршка на општината.

„Се радувам за сите нови инвестиции во Аеродром и верувам дека крајното сообраќајно решение ќе биде добра причина граѓаните да заборават на проблемите кои произлегоа од рекордно долгата реализација на овој проект”, заклучи Муцунски.

Овој проект според градоначалникот ќе го подобри сообраќајот во општината, но и ќе влијае на подигнување на безбедноста во Аеродром.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот