Рецепт за потаж од тиквички: Ќе ви го наполни телото со енергија

Фото: kostyantyn manzhura / Alamy / Alamy / Profimedia

По оптоварување на телото со силна, мрсна храна, потребно е да консумираме полесни јадења за да го доведеме во рамнотежа. Особено во лето, кога и се препорачува да се јаде полесна храна.

Еден од најдобрите начини за тоа се и супите, чорбите и потажите.

Зборот потаж потекнува од францускиот збор potage (pottage), што во превод значи густа супа, чорба од различен зеленчук со додатоци од тесто. Тоа е француско јадење со многу видови зелен, но и друг зеленчук.

Состојки:

– 2 поголеми тиквички
– 1 главица кромид
– 2 чешниња лук
– 1 морков
– 1 компир
– 1 лажица маслиново масло
– малку павлака за готвење

Подготовка:

Излупете ги тиквичките и исечете ги на помали парчиња, истото направете го и со морковот, кромидот и компирот, па ставете ги во тенџере да се варат заедно.

И да не бидат сосема меки и варени, штом ќе почне да вријат може да ги извадите од тенџерето и да ги ставите настрана да се изладат. Кога ќе се изладат, ставете ги во блендер со малку вода и изблендирајте.

Така изблендираниот зеленчук вратете го во водата во тенџерето и оставете да зоврие. Кога ќе почне да врие, сипете павлака за готвење онолку колку што сакате да биде густ потажот.

Исклучете ја ринглата и може да послужите.

Пријатно!

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 100 ДЕНАРИ

Видео на денот