7 C
Скопје

Разубавете си го ова попладне: Најсочната пита со вишни!

Без оглед колку често ќе ја подготвувате, секогаш повторно и повторно ќе се навраќате на неа…

Потребни состојки: 500 гр кори за пита, 1 литар млеко, 200 грама шеќер, 3 пудинга од ванила, 40 гр путер, 100 мл масло, 200 грама гриз, 200 мл јогурт, 1 ванилин шеќер, 1/2 прашок за печиво, 3 јајца, 300 грама вишни.

Подготовка: Во сад на оган ставете 700 мл млеко, додадете 7 лажици шеќер, загрејте, а во останатите 300 мл размататете го пудингот од ќесичките. Соединете го млекото и сварете го пудингот. Пудингот префрлете го во сад, додадете му 40 грама путер, прекријте го со фолија и одложете го да се лади. Додека пудингот се лади подгответе го преливот за корите.

Прочитајте и...  Адвокатот на Вајнстин тврди: Тој е веќе речиси слеп, му испаѓаат и забите

Со жица за матење измешајте ги јајцата, додавајте го шеќерот постепено и матете. Потоа додадете го маслото, јогуртот, гризот, ванилиниот шеќер и половина прашок за печиво. Мешајте и убаво соединете ја смесата.

Започнете со правењето на питата така што ќе редите на следниот начин – четири кори, на секоја ставете прелив, на 3-та вишни, а на последната пудинг. Завиткајте во ролат.

Повторувајте го процесот се додека имате материјал. Ролатите премачкајте ги со остатокот од преливот. Ставете ги во плех и печете 30 минути на 180 степени. По желба наросете со шеќер во прав.

Погледнете ја целосната постапка во видеото…

Поврзани вести

Реченици кои треба да ги избегнувате на интервју за работа

Слободен печат

Адвокатот на Вајнстин тврди: Тој е веќе речиси слеп, му испаѓаат и забите

Слободен печат

Чоколадо, грозје, коски од живина и друга храна која не смее да ја јаде вашето куче

Слободен печат

Поради неа луѓето се самоубивале: Ова е најтажната песна во Југославија која Тито лично ја забранил

Слободен печат

Ковчегот во кој ќе биде погребан принцот Филип е направен пред 30 години: Еве зошто тој е обложен со олово

Слободен печат

ВИДЕО | Вежбајте секој ден, 10 до 20 минути со Памела: За подобро расположение и витка фигура

Слободен печат

Остави Коментар