• кори

Брза пита без кори, одлична идеја за појадок или вечера

Направете пита која нема да ви одземе многу време и ќе имате идеална закуска на трпезата. Едноставен рецепт за појадок, ужина или за вечера. Состојки: – 200 гр брашно – 1 прашок за пециво – 180 мл јогурт – 100 мл маслиново масло – 4 јајца Потребно е уште на коцки: – 100 гр кашкавал …

Брза пита без кори, одлична идеја за појадок или вечера Read More »