18 C
Скопје

Tag : вишни

Магазин Магазин слајдер Храна

Разубавете си го ова попладне: Најсочната пита со вишни!

Слободен печат
Без оглед колку често ќе ја подготвувате, секогаш повторно и повторно ќе се навраќате на неа… Потребни состојки: 500 гр кори за пита, 1 литар...
Магазин Магазин слајдер Храна

Уживајте ова дождливо попладне – Баклава со вишни и гриз: Стар рецепт кој воодушевува! (ВИДЕО)

Слободен печат
Едноставно и брзо, а така освежувачки и сочно… Потребно ви е: 6 кори за пита и баклава, 500 гр вишни, 400 мл вода, 400 гр...
Магазин Магазин слајдер Храна

Еве како ќе уживате ова попладне – Едноставен колач со вишни и какао: Лесен, сочен и совршено вкусен (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Прекрасен и мек, верувајте дека ќе ве освои уште не првото залче… Потребни состојќи: – 6 јајца – 120 гр брашно – 120 гр шеќер...
Магазин Магазин слајдер Храна

Засладете го ова попладне – Баклава со вишни: Сочна и освежувачка, ќе ве освои за момент! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Засладете го ова попладне со овој божествен и сочен рецепт… Состојки: – половина килограм тенки готови кори – 4 јајца – 350 грама шеќер –...
Вести Економија

Привршува откупот на вишни во делчевско

Слободен печат
Привршува откупот на вишна од приватните производители во делчевско. Компанијата Рудине како еден од најголемите откупни центри за вишна дневно обработува четири тони од годинешниот...
Забава Магазин Магазин слајдер

Наједноставен начин за чистење на семките од вишните или црешите! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Секој начин на чистење на вишните, го одзема вашето време, па дури кога ја имате и онаа направа за вадење на семките. Погледнете како на...
Магазин Магазин слајдер Храна

Сезонски ролат со вишни и пудинг од ванила

Слободен печат
Состојки: 500 грама кори за баклава 1 литар млеко 200 грама шеќер 3 пудинзи од ванила 100 милилитри масло за јадење 200 грама гриз 200...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Болките во мускулите лекувајте ги со редовно јадење вишни

Слободен печат
Во овој период од годината, речиси и да нема дворче во кое нема барем едно дрвце преполно со црвени вишни. Ова исклучително здраво овошје, не...
Вести Македонија

ГОРАТ ТРЕВА И ШУМИ: Пожар во Карбинци

МИА
Пожарникарите кои се на терен велат дека успеале огнот да не зафати лозови насади, плантажи со вишни и пчелни семејства....
Еспресо Жена Магазин Храна

Едноставен и совршен колач од вишни и јогурт

Слободен печат
Овој десерт со сигурност ќе ве освежи во топлите летни денови, а и ќе го задоволи вашиот апетит за слатко. Потребни состојки: • 500 гр....