Рамос е најдобар дефанзивец на светот, може да игра уште шест години

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид, Рафаел ван дер Варт тврди дека капитенот на „кралевите“ може да игра уште шест години на највисоко ниво.

Серхио Рамос е еден од најзаслужните што Реал Мадрид ја освои шампионската титула и Ван дер Варт смета дека тој е најдобриот дефанзивец на светот.

– По мое мислење, Серхио е најдобар дефанзивец на светот. Кога бев член на Реал, тој имаше 21 или 22 години. Енергијата излегуваше од него, сакаше да биде секаде, сакаше да работи се. Сега е поинаку, созреа и го користи својот талент на најдобар можен начин. Рамос стана вистинска машина ,го гледав неодамна и се запрашав колку години има.34? Сигурен сум дека на ова ниво може да игра бареш уште шест години – изјави Ван дер Варт.

Прочитајте и...  Европскиот шампион демолиран од Хофенхајм, прими четири парчиња (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Ла Лига: На теренот нема проблеми за Барселона, ја потопија „жолтата подморница“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Серија А: Роналдо ја спаси „старата дама“ во Рим (ВИДЕО)

Слободен печат

Филмска приказна за ММА шампионот: Го малтретираа на училиште, а сега тој им се смее на Фејсбук

Слободен печат

РОЛАН ГАРОС: Финалистот од Рим му препушти само четири гема на Кецмановиќ

Слободен печат

Мурињо во елемент по лакрдијата со ВАР, легенда на Ливерпул бара негово укинување

Слободен печат

Елмас и Наполи ги уништија Пандев и Џенова (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Каква шлаканица за Пеп и „граѓаните“, Лестер им пукна петарда среде Манчестер

Слободен печат

Шоу на Суарез, два гола на дебито за Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Слободен печат

Европскиот шампион демолиран од Хофенхајм, прими четири парчиња (ВИДЕО)

Слободен печат

Идентични триумфи на скопските и тетовските „црвено-црни“

Слободен печат

МОТО ГП: Квартараро ја „покори“ Каталонија

Слободен печат

Лидс и Алиоски се фантастични во Премиер лигата, го зедоа скалпот и на Шефилд

Слободен печат