Tag : Серхио Рамос

Спорт Фудбал

Реакција на другите судии: Овие мали влечења не се причина да се досуди пенал!

Слободен печат
Реал Мадрид денеска во „Ел Класико“ одиграно на „Камп Ноу“ успеа да ја совлада Барселона со конечен резултат 1:3. После завршувањето на натпреварот доста се...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Реал го освои „Камп Ноу“, сомнителен пенал и еврогол на Модриќ!

Слободен печат
Денеска во дербито од седмото коло во шпанската „Ла Лига“, составот на Реал Мадрид триумфираше со резултат 1:3 (1:1) против Барселона. Во еден од најголемите...
Спорт Фудбал

Рамос повторно ќе игра заедно со Роналдо!?

Слободен печат
Според шпанските и британските медиуми, Јувентус се наоѓа во трка за капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос. Дефанзивецот има договор со „кралевите“ до јуни 2021...
Спорт Фудбал

Кавга помеѓу Реал Мадрид и Севиља за тоа кој го „создаде“ Серхио Рамос

Слободен печат
Капитенот на шпанската фудбалска репрезентација Серхио Рамос (34) во 2005 година пристигна во Реал Мадрид како 19-годишно момче, а деценија и половина подицна тој стана...
Спорт Фудбал

Рамос за прва „кралска“ радост во „Ла Лига“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од третото коло во најсилната шпанска лига составот на Реал Мадрид со резултат 2:3 триумфираше над Бетис на стадионот „Бенуто Виламарин“ во...
Спорт Фудбал

Фудбалерите го спасија Реал од криза, му подарија по милион евра

Слободен печат
Второто најслушано радио во Шпанија „COPE“ открива дека фудебалерите на Реал Мадрид му помогнале на својот тим за време на кризата со коронавирусот. Новинарот Маноло...
Спорт Фудбал

Во Реал навиваат Меси да остане во Барселона

Слободен печат
Капитенот на „кралскиот“ клуб, Серхио Рамос, го повика капитенот на најлутиот ривал да не си заминува од „Камп Ноу“. – Меси заслужува сам да одлучува...
Спорт Фудбал

Ван Гал имал десет трансфер желби во Јунајтед, Вудворд не му исполнил ниту една

Слободен печат
Ван Гал го презеде кормилото на Јунајтед веднаш по завршувањето на Светското првенство во Бразил 2014 година, наследувајќи го Дејвид Мојес кој не ги оправда...
Спорт Фудбал

Енрике против Германија со Рамос, Бускетс, Фати, Асенсио..!

Слободен печат
Селекторот на Шпанија, Луис Енрике одлучи да го подмлади составот, односно повика дури седум млади играчи. На списокот дебитанти се наоѓаат следните имиња: Унаи Симон,...
Спорт Фудбал

Рамос е најдобар дефанзивец на светот, може да игра уште шест години

Слободен печат
Серхио Рамос е еден од најзаслужните што Реал Мадрид ја освои шампионската титула и Ван дер Варт смета дека тој е најдобриот дефанзивец на светот....