Ракометарите на стартот на ЕП против Украина

Ракометарите првиот натпревар од групата Б во Виена ќе го играат против Украина. Натпреварот од првото коло ќе се игра на 10 јануари идната година.

По еднодневната пауза, во второто коло на 12. јануари избраниците на селекторот Данило Брестовац ги очекува пресметката со добро познатиот ривал од претходните квалификации, Чешка која е и носител во групата Б.

Натпреварите од првата фаза ќе завршат на 14 јуни кога Македонија игра против коорганизаторот на Европското првенство, Австрија.

 

Прочитајте и...  Нападнати службениците кои ја вршеле заплената на тутун и цигари во Тетово

Прочитај повеќе

Ѕвездите на ПСЖ го навлекоа бесот на јавноста: Пијани и полуголи само еден ден по поразот од Борусија (ВИДЕО)

Слободен печат

Казната на Сити може да го врати Пеп Гвардиола во Барселона

Слободен печат

Идеалниот тенисер според Надал: Бекендот на Ѓоковиќ, форхендот на Федерер… (ВИДЕО)

Слободен печат

Стерлинг го запали алармот во Мадрид: Се сликаше во дрес на Реал

Слободен печат

Парите го вртат светот: Лигата на шампионите со повеќе натпревари во иднина

Слободен печат

Проблеми за Ливерпул, без Хендерсон на реваншот со Атлетико!?

Слободен печат

Остави Коментар

14 − 10 =

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ расположен пред Дубаи, Иванишевиќ подготвува „одмазда“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Роналдо в сабота ќе го игра 1.000 натпревар во кариерата! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Македонија со 10 натпреварувачи на „Мавровскиот меморијал“

Слободен печат

Арсенал нема пораз во 2020, а најголемото изненадување доаѓа од Италија

Слободен печат

Млад навивач на Јунајтед му пиша на Клоп да престане да победува! (ФОТО)

Слободен печат

Комедија на мечот Хетафе – Ајакс! (ВИДЕО)

Слободен печат