24.8 C
Скопје

Tag : натпревари

Спорт Фудбал

Корисни информации за сите кои ќе патуваат на ЕП за натпреварите на Македонија

Слободен печат
Фудбалската федерација на Македонија споделува корисни информации за сите кои ќе патуваат во Букурешт и Амстердам за следење на натпреварите на најдобрата македонска А репрезентација....
Спорт Фудбал

ФФМ: Над 10.000 барања за влезници за натпреварите на Македонија на ЕП

Слободен печат
Фудбалската федерација на Македонија го информира фудбалското семејство во нашата држава дека одделот во ФФМ задолжен за распределба на билети за натпреварите на македонската репрезентација...
Спорт Фудбал

ФОТО: Пуштени во продажба билетите за Македонија на Европското првенство

Слободен печат
Од вчера и официјално Европската фудбалска куќа (УЕФА) ги пушти во продажба билетите за натпреварите на Македонија на Европското првенство. Како што е веќе познато...
Останатo Спорт

Спортските натпревари и понатаму ќе се организираат без присуство на публика

Слободен печат
Иако во текот на вчерашниот ден Министерот за здравство, Венко Филипче најави враќање на публиката на спортските натпревари во Македонија, тоа денеска не се потврди....
Слајдер Спорт Фудбал

Клубовите со ПЦР-тестови пред секој натпревар, РФМ и ФФМ ќе ги покријат сите трошоци

Слободен печат
Спортот во нашата земја ќе продолжи, како и борбата против коронавирусот, но Владата на последната седница донесе одлука според која клубовите ќе мора да прават...
Хроника

Притвор за измамници со лажни наместени натпревари

Девет лица се уапсени во акцијата „Вектор“ и се осомничени за измама, перење пари и изнуда со измама на граѓаните преку социјалните мрежи за давање...
Спорт Фудбал

ИФАБ: Промена на фудбалското правило за случајно играње со рака

Слободен печат
Меѓународниот одбор на фудбалски асоцијации (ИФАБ) задолжен за промена на фудбалските правила одлучи дека случајно играње со рака на играчот при постигнување гол повеќе нема...
Спорт Фудбал

Распродадени најскапите билети за Светското првенство во Катар 2022

Слободен печат
Зимата 2022 година ќе биде побогата за спортски настани од вообичаеното, бидејќи тогаш Светското фудбалско првенство ќе се одржи во Катар, односно стартот е на...
Спорт Фудбал

Премиер лигата најде начин како да им се извини на навивачите поради празните стадиони

Слободен печат
Сите натпревари во Прмеиер лигата кои треба да се играат во февруари ќе биде пренесувани во живот во Велика Британија, објавија челниците на лигата. Сите...
Ракомет Спорт

Вујин: Пеколен февруари е пред нас, имаме многу важни мечеви

Слободен печат
Вардар 1961 ги почна подготовките за пролетната сезона и неделава се планирани по два тренинзии, на кои ќе се работи на физичка и тактичка подготовка....