Проститутка ограбила фудбалер на ПСЖ на семафор

Фудбалерот на ПСЖ, Андер Ерера се најде во центарот на вниманието на јавноста поради бизарна причина/ фото: EPA-EFE/Christophe Petit Tesson

Познатите фудбалери кои настапуваат за најголемите екипи во Европа често се мета на крадци и ваквите информации се појавуваат во јавноста речиси секоја недела, но денешниот настан е бизарен.

Фудбалерот на ПСЖ, Андер Ерера бил ограбен на семафор и тоа од проститутка.

Имено, Ерера со автомобилот застанал пред семафорот, а наводно проститутката влегла во неговиот автомобил и му украла 2.000 евра и мобилен теелфон, пренесува „yardbarker.com“.

Францускиот медиуми открива дека на Ерера подоцна му бил вратен мобилниот телефон, но морал да оди на одредена локација за да го добие назад.

Видео на денот