„Пророкот“ Балотели: Крајот на светот се одложува се додека Ливерпул не ја освои титулата

Изјавата на лошото момче на италијанскиот фудбал од 2012 година е вистински хит помеѓу фановите.

Фудбалот е суспендиран за време на кризата поради коронавирусот, а исклучок не е ниту најатрактивното домашно првенство, Премиер лигата.

На девет кола до крајот на сезоната, Ливерпул е лидер на табелата со дури 25 бода повеќе од второпласираниот Манчестер сити и му недостасуваат само шест бода за и математички да ја обезбедат титулата која ја чекаат дури 30 години.

Долгиот период без шампионски трофеј поради кој и го загуби приматот на најтрофејна екипа во Англија (Ливерпул има 18 титули, а Манчестер јунајтед 20), доведе до тоа навивачите на големите ривали да се шегуваат со „црвените“.

Со последните случувања во светот и пандемијата на коронавирусот од која досега се заболени повеќе од 870.000 лица во целиот свет, а се починати повеќе од 43.000 лица, шегата на сметка на Ливерпул на Марио Балотели од 2012 година кога настапуваше за Манчестер сити, сега изгледа засташувачка.

Прочитајте и...  Сикошек Пелко не е повеќе играч на Вардар

Крајот на светот се одложува се додека Ливерпул не ја освои Премиер лигата. Според тоа, се чини дека сега сите сме сигурни – изјави Балотели во 2012 година како одговор на тоа дека според календарот на Маите крајот на светот ќе биде на 12 декември 2012 година.

Прочитај повеќе

„Супер Марио“ е пред уште една неуспешна приказна

Слободен печат

Шалке непријатно изненаден во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Кулушевски: Сон е да се игра за Јувентус, заедно со Роналдо!

Слободен печат

АБА лигата без шампион, МЗТ повторно со „празни раце“

Слободен печат

НБА лигата нема да продолжи во јули!?

Слободен печат

Го одби Лацио, еве каде ќе игра синот на легендарниот Хаџи (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

За плукање фудбалерите ги очекува суспензија од 12 натпревари!

Слободен печат

„Пантерска“ одбрана на Димитриевски, невидена радост на Алиоски! (ВИДЕО)

Слободен печат

Домашниот дрес на Манчестер јунајтед за следната сезона 2020/21 (ФОТО)

Слободен печат

Сикошек Пелко не е повеќе играч на Вардар

Слободен печат

Уште еден чекор поблиску до враќање на Премиер лигата, дозволени тренинзи без ограничувања

Слободен печат

Сер Алекс си направи „Олд трафорд“ додека беше во карантин

Слободен печат