13 C
Скопје

Принцезата Леонора во самоизолација: Ученичка од одделението позитивна на коронавирус

Кралското семејство објави дека шпанската престолонаследничка Леонора е во самоизолација бидејќи ученичка од нејзиниот клас има коронавирус.

Четиринаесетгодишната ќерка на кралот Фелипе ќе се тестира на коронавирус, како и сите ученици од нејзиниот клас во мадридското училиште „Санта Мариа де лос Росалес“.

Портпаролот на кралското семејство изјави дека кралот Фелипе  и кралицата Летиција засега ќе продолжат да ја вршат својата работа.

Принцезата Леонор (лево) и принцезата Софиа, септември 2020/ Profimedia
Прочитајте и...  ВИДЕО | Излупете ги јајцата за секунда: Супер трик кој го преплави ТикТок, пробајте го и вие!

Поврзани вести

Потресно сведоштво на медицинската сестра за смртта на 10-годишното момче од Хрватска кое почина од коронавирус: Се бореше како лав!

Слободен печат

ВИДЕО | Излупете ги јајцата за секунда: Супер трик кој го преплави ТикТок, пробајте го и вие!

Слободен печат

Аца Лукас приведен во полиција: Ме приведоа зашто имав 0,95 промили алкохол во крвта

Слободен печат

Уште на денот на венчавката знаела дека нивниот брак е готов: Убавицата се омажила за славниот музичар, а потоа се вмешала таа…

Слободен печат

ФОТО: Катарина Ивановска на насловната страница на магазинот „Elle“

Слободен печат

Анета Николова, доктор по ветеринарна медицина зборува за агресивноста на кучињата

Ј.К.Д

Остави Коментар