14 C
Скопје

Принцезата Леонора во самоизолација: Ученичка од одделението позитивна на коронавирус

Кралското семејство објави дека шпанската престолонаследничка Леонора е во самоизолација бидејќи ученичка од нејзиниот клас има коронавирус.

Четиринаесетгодишната ќерка на кралот Фелипе ќе се тестира на коронавирус, како и сите ученици од нејзиниот клас во мадридското училиште „Санта Мариа де лос Росалес“.

Портпаролот на кралското семејство изјави дека кралот Фелипе  и кралицата Летиција засега ќе продолжат да ја вршат својата работа.

Принцезата Леонор (лево) и принцезата Софиа, септември 2020/ Profimedia

Поврзани вести

Дневен хороскоп за 12 мај: Ќе имате можност да ги остварите вашите планови

Слободен Печат

Политика

Слободен печат

На денешен ден – 12 мај

Слободен Печат

Тили Витфелд си го уништила лицето со козметички третман: Ѕвездата на австралискиот „Big brother“ завршила во болница

Слободен печат

Пејачката Слаѓана Милошевиќ во болница поради внатрешно крварење: Лекарите ја следат состојбата

Слободен печат

Том Џонс призна дека користи вијагра

Слободен печат

Остави Коментар