Tag : принцеза леонор

Магазин Магазин слајдер Семејство

Принцезата Леонора во самоизолација: Ученичка од одделението позитивна на коронавирус

Слободен печат
Кралското семејство објави дека шпанската престолонаследничка Леонора е во самоизолација бидејќи ученичка од нејзиниот клас има коронавирус. Четиринаесетгодишната ќерка на кралот Фелипе ќе се тестира...