Претседателот на РК Преспа почина од коронавирус

Денеска Министерството за здравство информираше дека во ГОБ „8 септември“ по прием е починат пациент (42г) од Ресен.

Станува збор за претседателот на ракометната екипа Преспа, Илче Котевски, за кого се бараше крвна плазма деновиве.

–  Почивај во мир претседателе. Денеска на жалост ракометниот клуб Преспа, загуби член од семејството, човек кој придонесе премногу за овој ракометен клуб! Секогаш ќе живееш во нашите срца!! – соопштуваат од РК Преспа.

Прочитајте и...  Шекеринска: Не умирам од желба да дебатирам со човекот кој влезе во Собрание да ме убие

Прочитај повеќе

Од денес во Италија забранет влез за државјани на 13 земји, на списокот и С. Македонија

Слободен печат

Огненовски од Демократи: Да се врати украденото од народот и да се донесе една изборна единица

Миа Агенција

Три дена до завршување на предизборната кампања, „Можеме” и „Обнова” ветуваат дека по 15-ти јули доаѓаат најдобрите четири години

Слободен печат

Речиси две недели имаме стабилен број на активни случаи на Ковид-19, болничките капацитети доволни за прием на пациенти

Слободен печат

Сончево време со умерена облачност, температура до 35 степени

Слободен печат

Курсна листа на НБРМ: Колкава е вредноста на еврото денеска?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Виц на денот – Мујо и Хасо во Германија

Слободен печат

Интер го губи здивот, Верона во финишот му ја одзеде победата (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед е во страшна форма, ЛШ е реалност

Слободен печат

Бекам не е единствен газда на Интер Мајами, покрај него се синови на кубански агент на ЦИА, милијардер од Јапонија…

Слободен печат

СЗО ја поддржа теоријата за пренос на коронавирусот преку аеросоли, дадоа нови насоки

Слободен печат

Заев: ДУИ ќе оди во опозиција, национализмот нема иднина во Северна Македонија

Слободен печат