Претседателот на РК Преспа почина од коронавирус

Денеска Министерството за здравство информираше дека во ГОБ „8 септември“ по прием е починат пациент (42г) од Ресен. Станува збор за претседателот на ракометната екипа Преспа, Илче Котевски, за кого се бараше крвна плазма деновиве. –  Почивај во мир претседателе. Денеска на жалост ракометниот клуб Преспа, загуби член од семејството, човек кој придонесе премногу за …

Претседателот на РК Преспа почина од коронавирус Read More »