Tag : рк преспа

Ракомет Слајдер Спорт

Претседателот на РК Преспа почина од коронавирус

Слободен печат
Денеска Министерството за здравство информираше дека во ГОБ „8 септември“ по прием е починат пациент (42г) од Ресен. Станува збор за претседателот на ракометната екипа...