Премиерлига: Јунајтед и Ливерпул ги поделија бодовите! (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед во премиерлигашкото дерби на „Олд Трафорд“ го пречека Ливерпул, а на крајот овој меч беше завршен без победник (1:1). Иако овој меч влезе како голем фаворит, екипата на Јирген Клоп имаше навистина слаби перформанси, но на крајот освоија еден бод.

Јунајтед беше поопасен по голот на Редси, а во 36 минута голема радост на трибините откако Маркус Решфорд ја погоди гостинската мрежа за предност од 1:0. Со овој резултат играчите заминаа на одмор, а во вториот дел Ливерпул повеќе напаѓаше иако не делуваше така моќно на теренот.

Еден потег на Јирген Клоп го промени резултатот, шанса од клупата доби Адам Лалана како замена за Хендерсон и како „златна резерва“ го спаси Ливерпул од пораз.

Прочитајте и...  Златан има наследник: Мајсторија на Ибрахимовиќ јуниор! (ВИДЕО)

Во 85 минута од мечот Робертсон одлично нафрли од левата срана, а Лалана ја искористи невнимателноста во домашната одбрана за поставување на конечниот епилог.

На табелата останува првопласиран Ливерпул со 25 бодови, пред Манчестер сити кој има 19, а Манчестер јунајтед после четвртото реми сезонава е на 13 место со 10 бодови.

Прочитај повеќе

Манчестер јунајтед се подготвува за сензационален потег, трансфер со кој би ја шокирал јавноста

Слободен печат

Барселона најде купец за Дембеле

Слободен печат

Педро ја продолжува кариерата во Серија А!?

Слободен печат

Шундовски е нов тренер на Ал Рајан

Слободен печат

„Кралски“ 105 милиони евра за новото бундеслигашко чудо!? (ВИДЕО)

Слободен печат

Физичарите и натаму го проучуваат ремек-делото на Роберт Карлос! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Велкоски со „златни“ букви запишан во историјата на Сараево

Слободен печат

Сезоната во НБА лигата ќе заврши во октомври!?

Слободен печат

Златан има наследник: Мајсторија на Ибрахимовиќ јуниор! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар во финале: Голот на Циндриќ во последните секунди против Барселона! (ВИДЕО)

Слободен печат

Позитивен тест нема да откаже трка во Формула 1

Слободен печат

Барнс: Манчестер јунајтед премногу живее во минатото!

Слободен печат