ПРЕЧЕКАНИ СО ФАКЕЛИ: „Ултраси“ нападнати од хулиганите на Железничар (ВИДЕО)

Според првите информации, нападнати се навивачите на Зрињски – популарните „Ултраси“, кои со комбиња се враќале од натпреварот во Тузла, каде што нивниот тим играше против Слобода.

Како што дознава „Аваз“, биле пречекани од десетина мажи во црни дуксери, вооружени со палки, оштетени се и комбиња.

Од Оперативниот центар на сараевската полиција рекле дека ги проверуваат наводите дека избила тепачка и дека немаат повеќе информации. Силни полициски сили се на теренот, а сеуште нема информации за повредени или уапсени во овие нереди.

Прочитајте и...  Потегот на Димитријевиќ во Топ 3 најдобри во шпанската „Ендеса“! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Суарез го испрати Еспањол во втората лига (ВИДЕО)

Слободен печат

Аталанта е неверојатна, петта победа во петтиот натпревар во паузата

Слободен печат

Ливерпул продолжува во шампионски ритам, Сити го растури Њукасл и постави неверојатен рекорд

Слободен печат

Федерер: Се ближи крајот, ќе ми недостасува тенисот

Слободен печат

Само на Пике може да му текне на натпревар да дојде со – велосипед (ВИДЕО)

Слободен печат

Елмас подобар од капитенот Пандев

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Белгискиот суд ја поништи титулата на Бриж

Слободен печат

Поминаа шест години од најголемото понижување на „кариоките“(ВИДЕО)

Слободен печат

Нов шок за навивачите на Ливерпул, и Алкантара не доаѓа на „Енфилд“?

Слободен печат

Барселона нема скршено евро во касата, а го сака двоецот од Тотенхем

Слободен печат

Ренова го презентира засилувањето од БиХ, Хушиќ

Слободен печат

И Виландер застана на страната на Ѓоковиќ: Тој не е експерт, Владата му даде дозвола

Слободен печат