Tag : Хулигани

Спорт Фудбал

Пандемија на хулиганизам: Запалено седиштето на навивачите на Олимпијакос!

Слободен печат
Во атинскиот кварт Коридалос, дојде до хулиганска пресметка за време на пандемија на коронавирус. Претседателот на Олимпијакос, Евангелос Маринакис, обвинет за местење на натпревари Иако...
Спорт Фудбал

Фудбалски клуб јавно се откажа од своите навивачи-хулигани

Слободен печат
По страшните сцена од Печуј, Унгарија, каде хулиганите го прекинаа натпреварот помеѓу истоимениот клуб и хрватскиот второлигаш Цибалија, реагираше домашниот тим. Печуј одлучи јавно да...
Спорт Фудбал

Брутална тепачка помеѓу бразилски навивачи (ВИДЕО)

Слободен печат
Навивачите на Сао Паоло и на Коринтијанс имаа брутална пресметка во метрото на најголемиот град во Бразил. Ривалството помеѓу двата клуба е огромно, а тоа...
Спорт Фудбал

БРУТАЛНИ СЦЕНИ ВО БРАЗИЛ: Навивачите се тепаа со полицијата, фудбалери тепаа хулиган (ВИДЕО)

Слободен печат
На дербито на Флоријанополис во Санта Катарина, помеѓу лутите ривали Фигуеиренсе и Аваи, се случија невидени сцени на насилство во кои своја „улога“ имаа навивачите,...
Спорт Фудбал

Навивачите на Јунајтед со чадни бомби го нападнаа домот на Вудворд (ВИДЕО)

Слободен печат
Инцидентот се случил во областа Чешир, Северозападна Англија, а на видеото кое се појави на социјалните мрежи се гледа дека навивачите на Јунајтед  фрлаат чадни...
Вести Регион

Белградското подземје со последен поздрав за убиениот водач на навивачите на Партизан

Слободен печат
Познати криминалци, осудени убијци и хулигани испратија последен поздрав за убиениот водач на навивачите на Партизан Љубомир Марковиќ Киќа беше ликвидиран во петокот вечер во...
Спорт Фудбал

Хулигани во Индонезија го демолираа па го запалија стадионот (ВИДЕО)

Слободен печат
Навивачите во Индонезија дефинитивно се меѓу најнасилните во светот, а хулиганите на Персебаја се надминаа себе си. Персебаја не бележи добри резултати во последно време,...
Спорт Фудбал

ПРЕЧЕКАНИ СО ФАКЕЛИ: „Ултраси“ нападнати од хулиганите на Железничар (ВИДЕО)

Слободен печат
Според првите информации, нападнати се навивачите на Зрињски – популарните „Ултраси“, кои со комбиња се враќале од натпреварот во Тузла, каде што нивниот тим играше...
Спорт

Тепачка меѓу хулиганите на Поли и Динамо! (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Слободен печат
Навивачите на Динамо низ Темишвар поминувале на патот за Арад, каде што нивниот клуб играше натпревар. Тука дојде до вербален, а потоа и до физички...
Спорт Фудбал

Навивачка војна на улиците низ Белград

Слободен печат
Додека навивачите на Црвена звезда го славеа пласманот на нивниот клуб во групната фаза од Лигата на шампионите , нивните најголемите ривали, навивачите на Партизан,...