• Хулигани

ВИДЕО: Не издржаа, се истепаа англиските и шкотските фанови

Големото ривалство кое постои помеѓу Англија и Шкотска кулминираше со тепачка помеѓу навивачите на улиците во Лондон непосредно пред меѓусебната пресметка на нивните репрезентации на „Вембли“. Повеќе од 20.000 навивачи на популарната „Тартан армија“ како се нарекуваат шкотските навивачи пристигнаа во Лондон, а меѓу нив имаше и хулигани од Селтик кои се познати по нетрпеливоста …

ВИДЕО: Не издржаа, се истепаа англиските и шкотските фанови Read More »