Повторно заедно? Крис Нот забележан заедно со отуѓената сопруга за прв пат по обвинувањата

крис нот
Фото: Profimedia

Крис Нот и неговата сопруга Тара Вилсон беа забележани заедно за прв пат откако неколку жени го обвинија актерот од „Сексот и градот“ за сексуаленни напади.

Двојката беше фотографирана во Јужна Калифорнија за време на она што изгледаше како брза размена на нивните два сина: 14-годишниот Орион и 1-годишниот Китс.

Изгледа дека парот дава сè од себе за да функционираат во заедничкото родителствување бидејќи нивниот брак се чини дека после обвинувањата сè уште е сериозно разнишан.

тара вилсон
Фото: Profimedia

67-годишниот Нот облечен во сив џемпер и каки панталони забележливо сè уште го носи својот венчален прстен на фотографиите објавени од папараците. Сепак, 39-годишната Вилсон не го носела својот.

Во декември, канадско-американската актерка беше видно „вознемирена“ поради обвинувањата што беа изнесени против нејзиниот сопруг, кои надојдоа набргу по објавувањето на премиерната епизода на „And Just Like That“, a нивната врска ги почувствува последиците и од приложеното изгледа дека „виси на конец“.

„Таа само сака да ги заштити децата. Тоа е нејзиниот приоритет број еден“, изјавил извор близок на двојката.

тара вилсон
Фото: Profimedia

Додека Вилсон го помина поголемиот дел од своето време во Калифорнија со децата, Нот беше забележан како изгледа осамено и мрачно во Њујорк – дури и на Божиќ.

Пријателите на загрозената ѕвезда од „And Just Like That…“ во изминатиот период континуирано изјавуваа дека тој се чувствува како неговиот „животот е завршен“.

„Мислам дека пиењето одигра голема улога во неговите проблеми. Сè зема данок. Неговите пријатели би сакале тој да добие помош“, изјавил еден од блиските извори.

крис нот
Фото: Profimedia

На 16 декември, „Холивуд Репортер“ ја објави веста дека две жени го обвинија Нот за сексуален напад: Еден напад наводно се случил во 2004 година кога тој бил толку груб со жртвата што ја натерал да искрвари. Другата жена тврдеше дека била „тотално навредена“ од ѕвездата во 2015 година.

Трета жена, користејќи го псевдонимот „Ава“, изјави за „Дејли Бист“ дека Нот, наводно, се натерал на неа во задната канцеларија на ресторанот во Мидтаун во 2010 година. Таа во тоа време работела како келнерка и имала 18 години.

„Наводните сметки детално се читаат како дел од лоша фикција. Крис не знае кој е овој поединец и, како што беше наведено вчера, ја преминал и никогаш не би ја преминал таа граница“, изјавија тогаш претставници на Нот.

Актерката Зои Листер-Џонс потоа откри на Инстаграм дека исто така била сведок на несоодветно однесување од Нот кога работела во клуб во Њујорк во своите 20-ти години и повторно кога работеле заедно на „Law & Order: Criminal Intent“ во 2005 година.

Нот беше отпуштен од „The Equalizer“ на „CBS“ како резултат на наводните обвинувања.

Видео на денот