Повторно заедно: Аца Лукас и Соња Вуксановиќ заедно во Рим! (ФОТО)

Според српските медиуми, пејачот Аца Лукас и неговата поранешна сопруга со која ја има ќерката Викторија, Соња Вуксановиќ, наводно се повторно заедно.

Пејачот ги однел поранешната сопруга и ќерката со себе во Рим, каде и тој настапил на луксузната ромска свадба заедно со Цеца и други поп-везди.

– Сите сме убедени дека Соња и Лукас се повторно заедно. Слушнавме дека тој е во Рим со неа, но не ја донесе на свадбата. Тој пееше само еден час, a Соња веројатно престојуваше во хотелот со Викторија. Мојот колега  рече дека ги видел заедно во еден италијански ресторан, но се срамел да им се јави – открил пријател на Лукас.

Овие приказни беа дополнително разгорени од Соња, која на својот профил на Инстаграм објави фотографија од Рим, но без Лукас. Случајност или не?!

За потсетување, Аца и Соња се венчаа во 2010 година, а седум години подоцна решија да се разведат. Нивниот развод траеше цели две години и беше доста бурен, проследен со бројни скандали. Сепак, и по разводот, Лукас не криеше дека ја сака Соња повеќе од која било друга жена, а Соња го задржа презимето и по разводот.

Видео на денот