7.1 C
Скопје

Tag : Рим

Вести Свет

ВИДЕО: Ужас на улиците во Рим по новогодишниот огномет: Иако многумина останаа дома граѓаните не послушаа едно важно правило

Илинка Иљоска
Граѓаните во Рим се разбудија во шок на првиот ден од Новата година. Стотици мртви птици ја покрија централната улица во Рим. И не, не...
Вести Свет Слајдер

Наместо роднини, полицијата во Рим дочека 160 Италијанци од Англија

И.И.
Авион со 160 Италијанци од Англија слета на аеродромот во Рим, кои биле блокирани затоа што европските земји превентивно го прекинаа сообраќајот со Островот со...
Вести Свет

ВИДЕО: Старец ограбен на аеродром во Рим при безбедносна проверка, кражбата ја снимија камерите

Слободен печат
Безбедносните камери на аеродромот во Рим пред неколку месеци забележаа кражба која никој не очекува дека може да се случи среде безбедносната проверка на патниците....
Спорт Фудбал

Серија А: Римската „волчица“ не се откажува од шампионската трка!

Слободен печат
Рома дојде и до седмата победа сезонава (втора по ред) остварена на домашен терен против Торино со 3:1. Популарните „бикови“ имаа проблеми уште од стартот...
Вести Свет Слајдер

Мајките во шок откако италијански истражувачи откриле микропластика во човечка плацента

Слободен печат
Истражувачи од две италијански болници и универзитети за првпат откриле микропластика во човечка плацента. Истражувачи од римската болница „Фатабенефератели” и Политехничкиот универзитет во Анкона го...
Вести Свет

Италија го отвора првиот воздушен коридор од Европа кон САД за патници негативни на Ковид-19

И.И.
Италија ќе го понуди првиот воздушен коридор од Европа до САД со патници кои имаат негативен тест за коронавирус, што ќе го отстрани условот новопристигнатите...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Која е Ема Ковач, девојката што го украде вниманието на црвениот тепих во Рим

Слободен Печат
Филмскиот фестивал во Рим, кој годинава се оддржа по 15-ти пат и траеше од 15-ти до 25-ти октомври е еден од најважните настани во филмската...
Вести Некатегоризирано Свет

Рим воведува полициски час поради пандемијата

Илинка Иљоска
Регионот Лацио, на кој му припаѓа и Рим, од утре ќе се воведе полициски час, според кој се забранува движење од полноќ до 5 часот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Повторно заедно: Аца Лукас и Соња Вуксановиќ заедно во Рим! (ФОТО)

Васко Спасоски
Според српските медиуми, пејачот Аца Лукас и неговата поранешна сопруга со која ја има ќерката Викторија, Соња Вуксановиќ, наводно се повторно заедно. Пејачот ги однел...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Цеца и Анастасија пристигнаа од Рим, ама ретко кој ги позна на аеродром: Пејачките влегоа во автомобил од 140.000 евра! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Цеца Ражнатовиќ вчера на 29 септември заедно со својата ќерка Анастасија се врати во Србија, откако пееше на една ромска свадба во Рим, Италија. Фолк-ѕвездата...