Tag : помирување

Вести Македонија Слајдер

Заев: Да си пружиме рака за помирување (ВИДЕО)

Почитуваи граѓани, христијани и сите луѓе со добра волја. Денеска е прочка. Празник на простувањето и помирувањето кој повикува да ги совладаме суетата и празното...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Илинден 2019: Пораки за помирување и повик за избори

МИА Агенција
Пораки за помирување и единственост пред крупните и стратешки цели – членството во НАТО и ЕУ, беа клучни поенти во вчерашните обраќања на државниот врв,...
Спорт Фудбал

Барса ќе почека, Нејмар останува во ПСЖ!?

Слободен печат
ПСЖ сака да го задржи Бразилецот Нејмар во своите редови, затоа што не може да најде негова идеална замена непосредно пред почетокот на сезоната. Од...
Ви Препорачуваме Македонија

Пендаровски: Немам намера да го амнестирам Заев

MIA Agencija
Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Слободна Европа вели дека се залага за помирување, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помирувањето го сфаќа како амнестија за премиерот...
Еспресо Секс

Сексот после кавга е еднаков на кокаин

Слободен печат
Општо е познато дека сексот после голема кавга е многу подобар од оној „обичниот“. Клиничкиот психолог Сит Маерс верува дека паровите кои најчесто се смируваат...
Еспресо Шоу биз

Помирување со Џенифер Анистон? Бред Пит конечно јавно одговори!

Слободен печат
Папараците го прашаа за гласините кои кружат, а неговиот одговор се состоеше од само три збора. Бред Пит конечно даде јавен коментар за гласините дали...