Портокаловата дефинитивно е нејзина боја: Џенифер Лопез никогаш не изгледала подобро! (ФОТО)

профимедиа

Латино дивата Џенифер Лопез не престанува да го изненадува светот со својот младешки изглед, совршената линија и уште подобриот стил на облекување.

Од сите нејзини модни изданија, вчерашното е дефинитивно во топ три, ако не и најдобро.

профимедиа

Силната портокалова боја на модерниот фустан до под колена без еден ракав, совршено го истакна нејзиниот природно маслинест тен и направи Џенифер да биде волшебна.

профимедиа

Интересниот фустан го краси и пуф деталот на левото рамо, кое позади паѓа до должината на фустанот, а латино дивата ова модно издание го заокружи со неутрални детали.

Таа на себе понесе „невидливи“ салонки со виока штикла и дискретна портокалова кожна торбичка.

профимедиа

Тука е и накитот – не премногу нападен, но воочлив колку што треба. Таа имаше и неутрален лак и очила за сонце кои совршено и одговараа.

профимедиа
Видео на денот