подобро Archives - Слободен печат

Tag : подобро

Еспресо Мода

Колку посјајно толку подобро: Најубавите идеи за новогодишен маникир! (ФОТО)

Слободен печат
Без интересен маникир ниту еден стајлинг не е целосен… Дојде оној период од годината кога се е во знакот на светките и интересните декорации и веќе...
Еспресо Мода

Виолетовата е дефинитивно нејзината боја: Кејт Мидлтон во никогаш подобро издание (ФОТО)

Слободен печат
Војвотката од Кембриџ одлучила да ги замени монотоните комбинации со оние малку повесели. 37-годишната Кејт Мидлтон и овојпат изгледала одлично како и секогаш, но наместо...
Еспресо Секс

Познатата терапевтка советува: Во овој случај НЕВЕРСТВОТО подобро да го СОКРИЕТЕ!

Слободен печат
Докторката Рут Вестхајмер е успешна секс терапевтка која од 1981 година, меѓу останатото, ја води и емисијата „Sexually Speaking“. Во новото интервју за Инсајдер откри...
Еспресо Секс

Имате НОВА ВРСКА и сакате да пројде подобро од старата? Еве како!

Слободен печат
Нема никаква магична напивка или рецепт кој ќе ве спаси од болката на раскинувањето. Само вашето срце ќе одлучи кога е спремно да продолжи понатака,...
Еспресо Жена Магазин Секс

Жени водете љубов почесто, подобро ќе паметите!

Слободен печат
Секојдневниот секс е добар од многу здравствени причини, а една од нив е и ослободувањето од стрес. Но, според новите резултати од студија спроведена на...
Еспресо Мода Шоу биз

Портокаловата дефинитивно е нејзина боја: Џенифер Лопез никогаш не изгледала подобро! (ФОТО)

Слободен печат
Латино дивата Џенифер Лопез не престанува да го изненадува светот со својот младешки изглед, совршената линија и уште подобриот стил на облекување. Од сите нејзини...
Еспресо Шоу биз

Модна битка: Карлеуша ја ископира Северина! На која и стои подобро? (ФОТО)

Слободен печат
Критичарите на Северина Којич (47) можат да и замерат многу нешта, но она што не може никој да го побие е дека е икона на...
Магазин Семејство

Како вашиот ден да биде продуктивен, а вие да се чувствувате подобро?

Слободен печат
За сите луѓе на светот постојат само 24 часа дневно, но најважно е како тие ќе бидат искористени. Експертите откриваат како да го направите денот...
Здравје Магазин

Домашна енергетска бомба за подобро расположение и повеќе енергија

Слободен печат
После напорниот ден, особено на високи температури, на сите нас ни е потребен едноставен и ефикасен начин да ја поттикнеме енергијата. Овој напиток е одличен...
Забава Магазин

Досадно е да се пие вода од чинија, подобро е од прскалка! (ВИДЕО)

Слободен печат
Поентата е само добра забава… Луј е куче од расата питбул кое е пронајдено на улица. Тој долго го криел своето вистинско лице од новите...