Поранешните сопартијци Апасиев и Јовановиќ се „јадат“ на Фејсбук

По провокациите од лидерот на Левица, Димитар Апасиев, дека партијата без дел од поранешните сопартијци освоила повеќе гласови отколку претходно, се огласи и поранешниот член на партијата, универзитетскиот професор, Бранимир Јовановиќ.

Апасиев пишал разлика во бројки од првата постава на Левица и оваа сега, а Јовановиќ му врати со зборовите: „Заборавил да го пише Мицко. Без него ќе имаа 8.000“, стои во статусот на професорот.

Заборавил да го пише Мицко. Без него ќе имаа 8.000.

Publiée par Branimir Jovanovic sur Jeudi 23 juillet 2020

Во меѓувреме, Управниот суд денеска ги одби и последните 23 тужби од Левица, откако претходно во текот на денот истото го стори и со останатите 78 тужби од ова партија.

Прочитајте и...  Вучиќ пристигна во Црна Гора за погребот на владиката Амфилохие

Со оваа одлука Управниот суд ги потврди одлуките од Државната изборна комисија и ги одби сите 101 тужба од Левица.

Управниот суд ги одби сите тужби поднесени од Левица

 

Поврзани вести

Владејачката партија Грузиски сон води на денешните изборите

Слободен печат

Вучиќ пристигна во Црна Гора за погребот на владиката Амфилохие

Слободен печат

ВИДЕО: Фатен еден осомничен за нападот во Лион, каде беше ранет грчки свештеник

Слободен печат

Милер: Доколу победи Трамп ќе се заострат правилата за влез на имигранти во САД

Слободен печат

Се бараат донации на Фејсбук, а возниот парк на Заеви чини колку 10 амбулатни возила, бесни од опозицијата

Слободен печат

Костадинов објави дека обезбедиле возило за струмичката болница, ќе пристигне во декември!

Слободен печат

Остави Коментар