11 C
Скопје

Tag : апасиев

Вести Македонија Слајдер

Апасиев преку Декларација побара пожестоки одговори на нападите од соседите, посебно од Бугарија

Весна Тодоровска
До Сoбранието денеска партијата Левица поднесе Декларација за осуда на бугарските национал – шовинистички претензии. Претседателот Димитар Апасиев, рече  дека очекува таа да се најде...
Вести Македонија

Левица поднесе Предлог-Декларација за осуда на бугарските национал-шовинистички претензии

Слободен печат
Пратениците од Левица, Димитар Апасиев и Борислав Крмов до претседателот на Собранието, Талат Џафери поднесоа Предлог-Декларација за осуда на бугарските национал-шовинистички претензии. Предлог-Декларацијата е поднесена...
Вести Македонија

Апасиев поднесе кривични против Смаиловиќ и шест други лица за закани

Претседателот на политичката партија Левица Димитар Апасиев, заедно со неговиот адвокатски тим, денеска во архивата на Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против Мерсиха...
Вести Македонија

Апасиев го осуди нападот врз Палески: Насилството раѓа насилство

Слободен печат
Првиот човек на Левица, Димитар Апасиев, го осуди нападот врз Љупчо Палески, предупредувајќи дека насилството раѓа ново насилство. -Сега ви е појасно дека мојот собраниски...
Вести Македонија

Апасиев кон новинар: Ај бркај работа! (ВИДЕО)

Слободен печат
Лидерот на Левица и пратеник во Собранието, Димитар Апасиев денеска на новинарот Фуркан Салиу му одговори со „Ај, бркај работа“, откако тој пред обвинителството го...
Вести Македонија Слајдер

Апасиев: Ми се закануваат заради Фејсбук објавите

Слободен печат
Лидерот на Левица, Димитар Апасиев денеска беше на распит во обвинителство, откако беа поднесени кривични пријави за говор на омраза преку неговите Фејсбук објави. Тој...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Апасиев со кредит од 3,5 милиони денари, Муцунски нема стан: Каков имот пријавиле пратениците? (ФОТО)

Алек Стојковски
Државната комисија за спречување корупција изнесе податоци од анкетните листови за имотната состојба на избраните функционери, меѓу кои и лидерот на Левица, Димитар Апасиев. Апасиев...
Вести Македонија

Џафери до Апасиев: Ќе прифатам дека сум Че Гевара, ако вие се согласите да бидете Фидел Кастро!

Слободен печат
Талат Џафери му реплицираше на пратеникот Димитар Апасиев, на коментарот дека за него тој е Че Гевара. – Ќе прифатам дека сум Че Гевара, ако...
Вести Македонија

Апасиев: Ние сме учени без пари, не ни е страв пак од нула да почнеме!

Слободен печат
Гледам восклик од ситечка злорадост кај нашите политички непријатели, за блокираната голема сума ПАРИ на Левица во пропаднатата Еуростандард банка. И не им фаќам за...
Вести Македонија Слајдер

Апасиев од Левица гласаше воздржано за дневниот ред на конститутивната седница

Весна Тодоровска
Во прес центарот за новинарите во Собранието, врие како во кошница. Голем број на новинарски екипи се присутни за да ја проследат седницата на десеттиот...