Поради РАСИЗАМ, Марега го напушти теренот (ВИДЕО)

Фудбалерот на Порто, Муса Марега, беше цел на расистички навреди од страна на домашните навивачи на дуелот против Гимараеш, по што одлучи да го напушти теренот. Соиграчите се обидоа да го запрат, но напаѓачот беше упорен во неговата намера.

На крајот Порто славеше со 1:2 за четврта победа во серија со што се приближи на само бод зад лидерот Бенфика на 13 кола до крајот на португалското првенство.

Видеото од напуштањето на теренот на Марега погледнете го на следниот ЛИНК.

Прочитајте и...  Американците објавија нови докази, Русија и Катар ги купиле СП 2018 и СП 2022

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ одговори на предизвикот на Федерер! (ВИДЕО)

Слободен печат

Јакимовски се пријави за хуманитарен лет, но и натаму е на „листата на чекање“!

Слободен печат

Тотенхем го предупредува Мурињо после тренингот во парк! (ФОТО)

Слободен печат

Садио Мане: Сакам да бидам шампион на теренот!

Слободен печат

И самиот се изненади, неверојатен потег на украински фудбалер! (ВИДЕО)

Слободен печат

Марино: Белгијците откажаа, и Премиер лигата ќе го направи истото!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Федерер дели бесплатни совети на Инстаграм, се јави Ѓоковиќ и забавата е загарантирана (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Роналдињо ја плати кауцијата и излезе од затвор

Слободен печат

Бев пред пензија, со цигара во рака и голем стомак, но тогаш ми пријде Антиќ…

Слободен печат

Одложена и деветтата трка во Ф1 сезонава

Слободен печат

После Џордан, Коби Брајант е најдобриот

Слободен печат

Реал Мадрид подготвува понуда за Халанд

Слободен печат