Поминаа 27 години од емитувањето на серијата „Досие икс“: Вака денес изгледаат Молдер и Скали! (ФОТО)

Пред точно 27 години, на 10 септември 1993 година, беше емитувана првата епизода од една од најпопуларните серии научна фантастика, „Досие икс“.

профимедиа

Преку 218 епизоди, во текот на 11 сезони, агентите на ФБИ, Фокс Мулдер (Дејвид Спиритуал) и Дана Скали (Џилијан Андерсон) истражуваа паранормални феномени и теории на заговор за вонземјани и прикривањето на нивната влада.

профимедиа

Покрај интересните заплети, девет години гледачите беа заинтригирани од хемијата што беше очигледна помеѓу шармантниот Мулдер и убавата Скали.

Денес, 27 години подоцна, годините дефинитивно оставија свој белег во главните протагонисти на познатата серија.

Профимедиа

Актерската кариера на популарната Скали запре во 2011 година, кога го сними последниот филм „Џони Инглиш: Роден повторно“, додека славниот Мулдер играше во десетици продукции по „Досие икс“, но ниту една од тие улоги не беше толку популарна.

Прочитајте и...  Ума Турман има ново момче: „Стројник“ им било неговото куче!

Поврзани вести

Тамара Тодевска ќе ја истетовира химната и тоа баш онаа строфа што ја заборави!

Слободен Печат

д-р. Горан Николов, интернист-кардиолог: Метаболен синдром и ковид-19

Слободен печат

Вкусови што се памтат: Албанска кујна – Пита со говедско и пилешки гради (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат

Не ви е потребно напорно вежбање, само перење, пеглање и чистење: Колку калории трошат домашните работи?

Слободен печат

Дали на Шербеџија и неговата сопруга им се заканува затвор во Америка за затајување данок?

Слободен Печат

ФОТО: Никол Шерцингер ги демантира гласините за бременоста на ефикасен начин

Слободен Печат

Остави Коментар