Tag : досие икс

Магазин Магазин слајдер Сцена

Поминаа 27 години од емитувањето на серијата „Досие икс“: Вака денес изгледаат Молдер и Скали! (ФОТО)

Слободен Печат
Пред точно 27 години, на 10 септември 1993 година, беше емитувана првата епизода од една од најпопуларните серии научна фантастика, „Досие икс“. Преку 218 епизоди,...
MacedonianAlbanian