15 C
Скопје

ФОТО | Мулдер и Скали повторно се обединија: Фотографија која ги воодушеви фановите на „Досие икс“

„Досие икс“ беше една од најпопуларните серии во деведесеттите, но и по толку години, серијата сè уште има бројни обожаватели низ целиот свет и култен статус, а главните актери, славните Мулдер и Скали, останаа добри пријатели по долги години.

Преку 218 епизоди, во текот на 11 сезони, агентите на ФБИ, Фокс Мулдер (Дејвид Духовни) и Дана Скали (Џилијан Андерсон) истражуваа паранормални феномени и теории на заговор за вонземјани и прикривањето на нивната влада.

Џилијан Андерсон објави фотографија на која таа и Дејвид Духовни позираат со нејзиното куче на голема радост на нивните бројни обожаватели.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gillian Anderson (@gilliana)

„Стела денес запозна нов пријател“, напишала актерката покрај фотографијата на која собра скоро 400.000 лајкови.

„Херои на моето детство“, „Зошто не се венчате“, „Ова ме направи многу среќна“, „Благодарам, ова ме расплака“, „Знаевте дека ова ќе го уништите интернетот“, беа некои од ентузијастичките коментари.

Серијата „X-Files“ („Досие икс“) се емитуваше од 1993 до 2002 година, а актерите се појавија и во два филма (1998 и 2008 година), како и во две нови сезони (2016 и 2018 година).

Поврзани вести

ФОТО: Двојничката на Кејт Мидлтон заработувала 1.000 фунти дневно и се обезбедила за цел живот

Слободен печат

ФОТО: Принцот Чарлс ја исфрли Меган, со интимната фотографија ѝ удри шлаканица

Слободен печат

Србинка намамена на брак во Италија, завршила како сексуална робинка, се отрула за да побегне

Слободен печат

Ве боли раката по вакцинирањето? Постои едноставно објаснување за тоа

Слободен печат

Сузана Манчиќ со потресна исповед: Изгубив три сина, родив еден во шестиот месец од бременоста!

Слободен печат

ФОТО: „Јас се викам Ивана“: Девојчето од спотот на Здравко Чолиќ носи голема болка во себе

Слободен печат

Остави Коментар