Полн автобус од Охрид за Скопје: Сите патници се вознемирени и сакаме да се преземат мерки!

Охрид – Скопје со Македонија Сообраќај. Ништо не е по протокол, ни по закон, пишува граѓанин кој утрово се враќал во главниот град со автобуски превоз.

– Автобусот преполн, дури и еден човек има што стои. Под овие услови во кои што ние сме сега во моментов како ќе се заштитие од Ковид-19, ниту еден прозор нема, ниту вратата барем да се отвора да се проветрува, наместо тоа клима! Преку едно седиште треба да има патници и да се проветрува, а не под клима и полн автобус. Сите патници се вознемирени и сакаме да се преземат мерки и да не се повтори вакво нешто и со наредни други патници, стори во реакцијата на вознемирениот граѓанин.

Прочитајте и...  САД и Јужна Кореја за денуклеаризација на Корејскиот полуостров

Погледнете и како изгледа атмосферата на позната охридска плажа Градиште (ВИДЕО).

Од плажа во болница – Дали Градиште ќе биде новото жариште на Ковид-19? (ВИДЕО)

Охрид наутро исчистен од отпад, навечер ѓубре се фрла насекаде

Прочитај повеќе

Царовска: Он лајн наставата може да се следи и со стари компјутери (ВИДЕО)

Нови 112 случаи на коронавирус, осум лица починаа, 159 пациенти се оздравени

Слободен печат

ВО ЖИВО: Прес-конференција на Битиќи и Шахпаска за дел од економските мерки од четвртиот пакет

Слободен печат

Вучиќ: Нема српско оружје во судирот меѓу Ерменија и Азербејџан

Марина Дамческа

Алексиќ: Спроведувањето на Јанкулоска во „Идризово” е надвор од секоја законска процедура

Слободен печат

Русковска: За евентуално обвинение за надоместоците во СЈО би почекале уште еден ревизорски извештај

Лука Андреев

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Фетаи не е задоволна од пресудата за „Шамарите во Центар“

Здравствените установи во Охрид и оддадоа последна почит на почината медицинска сестра (ВИДЕО)

Слободен печат

Телефонски измами: Половина од лажните кол центри се сместени во руските затвори

Слободен печат

Брисел ја забранува проституцијата поради коронавирусот

Слободен печат

За 10 минути ќе знаете дали имате ковид-19!

Битиќи: При вработувањето треба да доминираат професионалноста и квалитетот, а не етничката припадност

Слободен печат