Починал во чекалницата на Бирото за вработување: Претходно го прогласиле за работоспособен на 65 години

Маж од Велс (65) починал пред неколку дена кога му се слошило во Бирото за вработување чекајќи на закажаниот разговор во местото Ланели.

Несреќниот човек, како што велат сведоците, само „овенал“ седејќи на столчето. Луѓето во негова близина се обиделе да му помогнат, го легнале на подот и започнале со реанимација, бидејќи не давал знаци на живот.

За жал Итната помош можела само да констатира смрт.

– Не го познаав лично, но човекот кој седеше покрај мене вели дека пораснал со него. Ми кажа дека кутриот човек имал дијабетес, изјави еден од сведоците.

Починатиот маж во моментот на смртта го чекал состанокот за добивање на надоместок за невработени, откако претходно оваа година бил прогласен за работоспособен од страна на локалната канцеларија на Бирото.

Прочитајте и...  Правилно и детално миење на дрвените лажици, даски и прибор: Единствениот начин со кој навистина ќе ги отстраните бактериите!

Полицијата соопшти дека одговорила на повикот за ненадејната смрт, како и дека нема никакви сомнителни околности.

Прочитај повеќе

Џулија Робертс сподели ретка фотографија со сопругот Даниел Модер за нивната 18-годишнина (ФОТО)

Слободен печат

Џенифер Греј се разведува по 19 години брак: Парот живее одвоено уште од јануари

Слободен печат

Девојка забележала вистински хорор кога се вратила дома од карантин: Мислев дека дома ми се вселиле вонземјани! (ФОТО)

Слободен Печат

Славеничкото издание на Меланија: Првата дама на Америка во бел фустан со детаљ кој ефектно ја обликува половината! (ФОТО)

Слободен печат

За десет секунди! Овој лесен трик засекогаш ќе го реши вашиот проблем со заплетканите врвки на бермудите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Правилно и детално миење на дрвените лажици, даски и прибор: Единствениот начин со кој навистина ќе ги отстраните бактериите!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мима Караџиќ: Не носам маска, ниту пак бев во изолација, излегувам секоја вечер и ќе продолжам да го правам тоа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пејачката Аделина Тахири позираше во базен и покажа со какво „оружје“ располага! (ФОТО)

Васко Спасоски

Секој прст на раката е поврзан со органите: Масирајте го показалецот само една минута и веднаш ќе почувствувате ефект!

Слободен печат

Кристина Арнаудова има три предлог дестинации за одмор во нашата земја: Дознајте кој е нејзиниот фаворит! (ФОТО)

Васко Спасоски

Интимни мемоари… Излегуваат нови детали за кралското семејство

Слободен печат

Конечно и се исполни желбата: Атиџе од „Медена земја“ ја сними својата прва песна „Покрај река Брегалница“ (ФОТО)

Васко Спасоски