4 C
Скопје

Tag : починал

Магазин Магазин слајдер Ретро

Клучот од занданата во која починал Наполеон продаден за 92.000 евра

Слободен печат
Клуч од занданата во која починал Наполеон Први Бонапарта, додека бил во заточеништво на британскиот остров Света Елена, е продаден на аукција во Лондон за...
Вести Свет

Во Луцерн починало лице вакцинирано против коронавирус

И.И.
Во швајцарскиот кантон Луцерн почина едно лице, само неколку дена откако било вакцинирано против коронавирусот. Надлежната Дирекција за здравство ја потврди смртта на лицето кое...
Вести Македонија

Лекар на возраст од 41 година од Боговиње почина од Ковид-19

Слободен печат
Матичниот лекар Дашмир Дервиши од тетовско Боговиње почина поради последици од Ковид-19, објави месната заедница од Боговиње на нивната Фејсбук страница. Доктор Дервиши на возраст...
Вести Македонија Слајдер

137 новозаболени од Ковид-19, оздравеле 58 пациенти, а починал пациент од Дебар

Слободен печат
Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1414 тестирања, а регистрирани се 137 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-53, Куманово-19, Штип-8,...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Маж од Тексас отишол на „коронавирус забава“ по што се разболел и починал

Слободен печат
Триесетгодишен жител на Сан Антонио, Тексас, отишол на „коронавирус забава“ по што се разболел и починал, јави Њујорк пост. – Мислев дека е лага, им...
Вести Свет Слајдер

Шпанија: Турист починал по пад од балкон и убил едно лице

МИА Агенција
Еден турист во Шпанија починал откако паднал од балкон на хотелот, и го убил човекот врз кого паднал, јави Скај њуз. Првата жртва е 50-годишен...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Застрелан 23-годишниот рапер Брис, починал на лице место

Слободен печат
Раперот Брис, со вистинско име Кристофер Тредвел, е убиен со истрели од огнено оружје, пренесува „Метро“. Неговата смрт ја потврдија од полицијата во Сакраменто, каде...
Вести Македонија Слајдер

Притвореник од „Шутка“ починал од коронавирус

Има еден притвореник во „Шутка“ кој починал од срцев удар, но по обдукцијата е утврдено дека бил позитивен на коронавирусот, изјави денеска министерот за здравство...
Магазин Филм и ТВ

Прерано замина актерот од „Игра на тронови“: Ендру Данбар починал на бадниковата вечер!

Слободен печат
Актерот Ендру Данбар, кој глумеше во „Игра на тронови“ (Game of Thrones), починал во својот дом во Белфаст на католичкиот Бадник. Како што наведува „Дејли...
Хроника

Маж паднал од покрив и починал

Горан Наумовски
Шеесет и тригодишниот А.Ј. вчера околу 14 часот при изведување градежни работи на кровот од неговата семејна куќа на улицата „Ѓорче Петров“ во Кочани, паднал...