По Номе Калју, Шкендија ја очекува поранешен европски шампион

Екипата на Шкендија доколку го елиминира естонскиот првак Номе Калју, во второто коло од квалификациите за пласман во Лигата на шампионите, може да игра со поранешниот европски шампион, Селтик.
Прво Шкендија ќе мора на двомечот со Номе Калју да излезе како победник, додека Селтик во првото коло игра со шампионот на БиХ, Сараево, во чии редови настапува македонскиот репрезентативец, Крсте Велковски.

Натпреварите од второто квалификациско коло во ЛШ предвидено е да се играат на 23 или 24 јули, додека реваншите се закажани за 30 или 31 јули.

Доколку македонскиот шампион загуби од Номе Калју, тогаш натпреварите ги продолжува во квалификациите за Лигата на Европа и ќе игра против победникот од дуелот Дуделанж – Валета.

Прочитајте и...  Челси фаворит за Хаверц, но 100 милиони евра се премногу!

Прочитај повеќе

Македонија против Грција, Исланд и Литванија во мундијалските претквалификации

Слободен печат

Гризман и следната сезона ќе игра за Барселона!

Слободен печат

Враќање на големиот шампион – Алонсо официјално во Рено!

Слободен печат

Челси фаворит за Хаверц, но 100 милиони евра се премногу!

Слободен печат

Сениорките ги дознаваат ривалите на патот кон СП 2021

Слободен печат

Елмас ќе потпише нов договор со Наполи!?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ: Како лов на вештерки, мора некое големо име да биде главниот виновник!

Слободен печат

Потегот на Димитријевиќ во Топ 3 најдобри во шпанската „Ендеса“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Русевски избркан од клубот после 30 години верност на македонскиот тенис!

Слободен печат

Силвио Берлускони го „мерка“ Несторовски!?

Слободен печат

Ибра: Доколку од првиот ден играв за Милан, ќе бевме шампиони!

Слободен печат

Трката за титулата сè уште е отворена: Јувентус не го искористи подарокот од Лацио (ВИДЕО)

Слободен печат