Tag : селтик

Спорт Фудбал

Крај и во Шкотска: Деветта титула по ред за Селтик

Слободен печат
Шкотската Премиерлига официјално е завршена и титулата е доделена на Селтик, кој до прекинот на сезоната беше лидер со 13 бодови предност во однос на...
Спорт Фудбал

ЛЕ: Јунајтед со „петарда“ за Бриж, ФК Копенхаген го шокираше Селтик! (ВИДЕО)

Коминовски Фидан
Се дознаа нови патници во осминафиналето од фудбалската Лига Европa, помеѓу нив и две екипи кои можеби се и едни од најголемите фаворити за титулата...
Спорт Фудбал

Селтик го замолкна Рим во последната минута! (ВИДЕО)

Слободен печат
Севиља со четвртата победа по ред и официјално обезбеди пласман во нокаут-фазата, откако со 2:5 на гости славеше кај Дуделанж. За шпанската екипа хет-трик запиша...
Спорт Фудбал

Крвав вовед: Прободени двајца навивачи на Селтик! (ВИДЕО)

Слободен печат
Двајца навивачи на Селтик се прободени со нож во центарот на Рим пред натпреварот денеска во Лига Европа против Лацио. Италијанската новинска агенција „АНСА“ објави...
Спорт Фудбал

Лига Европа: Среќен финишот за Селтик и Арсенал! (ВИДЕО)

Слободен печат
Вечерва се комплетираше третото коло во фудбалската Лига Европа, Арсенал триумфираше против Гимараеш (3:2), а Селтик против Лацио (1:1). На дуелот во Лондон, уште од...
Спорт Фудбал

Фашистичко салутирање на навивачите на Лацио! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во Глазгов (Шкотска) пристигнаа неколку стотици навивачи на Лацио кои на еден ден пред мечот направија помали инциденти во центарот на градот. Ја погодуваа полицијата...
Спорт Фудбал

Арсенал си купи бек за 27 милиони евра (ФОТО)

Слободен печат
Тирни (22) имаше 170 одиграни натпревари и досега 12 пати го носеше дресот на најдобрата шкотска фудбалска репрезентација. Прво ги помина задолжителните лекарски прегледи и...
Спорт Фудбал

Селтик го почести со „петарда“ Номе Калју

Слободен печат
Шкотскиот шампион Селтик ја торпедираше екипата на Номе Калју во првиот натпревар од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите. Тимот кој во претходната рунда...
Спорт Фудбал

Наместо спектакл со Селтик, ќе ги гледаме Дуделанж или Валета!

Слободен печат
Македонскиот шампион после мечот во Скопје доби свирежи од своите навивачи, а гостите од Естонија беа наградени со аплаузи. Тренерот на Номе Калју, Роман Кожуховски...
Спорт Фудбал

Селтик е следниот предизвик за Шкендија

Слободен Печат
Македонскиот репрезентативец Крсте Велковски и неговиот Сараево се поразени од Селтик во првиот натпревар од квалификациите за ЛШ. Шкотскиот тим славеше како гостин со 3:1...