Tag : квалификации за лш

Спорт Фудбал

Митјиланд, Салцбург и Краснодар последни учесници во ЛШ

Слободен печат
Со одигрувањето на реванш натреварите од последното квалификациско коло, познати се сите учесници во новото издание на Лигата на шампионите. Последни екипи кои обезбедија пласман...
Спорт Фудбал

Динамо Киев, Олимпијакос и Ференцварош ќе играат во ЛШ

Слободен печат
Динамо Киев и во вториот натпревар со белгискиот Гент потврди дека е поквалитетен тим и заслужува да игра во Лигата на шампионите. По победата во...
Спорт Фудбал

Динамо Загреб и Адеми шокирани во Будимпешта и нема да играат во ЛШ

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми и неговиот Динамо Загреб се елиминирани во третото квалификациско коло за пласман во Лигата на шампионите. Хрватскиот шампион е поразен од...
Спорт Фудбал

Црвена звезда нема да игра во ЛШ, пеналите кобни за „црвено-белите“

Слободен печат
Српскиот шампион оваа сезона нема да настапува во групната фаза од Лигата на шампионите откако се сопна во третото квалификациско коло. Црвена звезда загуби од...
Спорт Фудбал

ПАОК ја остави Бенфика без Лига на шампиони (ВИДЕО)

Слободен печат
Грчкиот тим приреди изненадување со победата над фаворизираниот португалски тим, а пласман во плеј-офот обезбедија уште и екипите на Динамо Киев и Гент. Сите голови...
Спорт Фудбал

Скандал во УЕФА, Слован исфрлен од ЛШ поради коронавирус кој го нема во екипата

Слободен печат
Слован беше дисквалификуван во првото коло од квалификациите поради наводно постоење на коронавирус во екипата. УЕФА со службени за Клаксвик го регистрираше натпреварот од првото...
Спорт Фудбал

Тројцата интернационалци, Најдовски, Тошевски и Велковски, ги продолжуваат настапите во квалификациите за ЛШ

Слободен печат
Велковски и Сараево без многу мака со 0:2 славеа на гостувањето кај велшкиот претставник Конах Квеј Номадс. Велковски кој минатата сезона беше еден од најдобрите...
Спорт Фудбал

Македонските екипи ќе играат по еден натпревар во квалификациите за ЛШ и ЛЕ

Слободен печат
Со цел да се постигне неопходното одвојување на финалната фаза на сезоната 2019/2020 и да се избегне влијанието на клубовите кои потенцијално би можеле да...
Спорт Фудбал

Адеми пред пласман во ЛШ, реми на Црвена Звезда во Берн (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми и неговиот Динамо Загреб се наоѓаат пред пласман во групната фаза во Лигата на шампионите откако во првиот натпревар од пејофот...
Спорт Фудбал

Немаме дозвола за прикажување филмови за возрасни

Слободен печат
Екипата на Краснодар го направи најголемото изненадување во вчерашните квалификации за пласман во Лигата на шампионите со елиминицијата на португалскиот тим Порто. Иако во првиот...