Плата од шест милиони евра, Ибрахимовиќ останува во Милан

Шведската ѕвезда и натаму ќе ги брани боите на „росонерите“, според „Гаѕета дело Спорт“ ќе има загарантирана плата од шест милиони евра.

Златан Ибрахимовиќ кој на 3 октомври ќе наполни 39 години, ќе има и одредени бонуси, 500.000 за освојување на Лига Европа, пола милион за пласман во Лигата на шампионите, како и паричен додаток за број на голови.

Од јануари по вторпат во својата кариера е во дресот на Милан, после американската авантура со екипата на Лос Анџелес Галакси. На 18 натпревари во Серија А постигна 10 голов и уште еден на два натпревари во италијанскиот Куп.

Да додадеме уште дека досегашниот играч на Хамарби (сопственик е Ибра), 17-годишниот напаѓач Емил Робак за 1.5 милион евра го засили клубот од „Сан Сиро“, поточно младинскиот тим.

Прочитајте и...  ЛШ: И унгарскиот Сегед со навивачи ќе го пречека Вардар 1961

Запиша пет настапи за У17 селекцијата на Шведска, воедно овој фудбалер се поврзуваше и со трансфер во Арсенал.

Прочитај повеќе

Леброн ги однесе Лејкерси во големото НБА финале, прво по пауза од десет години (ВИДЕО)

Слободен печат

Фантастичен меч на „Џузепе Меаца“ со три пресврти и седум голови! (ВИДЕО)

Слободен печат

Рамос за прва „кралска“ радост во „Ла Лига“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Давидовски на победничкиот подиум во Монца

Слободен печат

Тричко расположен пред Косово, ја продолжи гол-серијата во Кипар! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Карамелите“ газат во новата сезона, Челси од 0:3 до 3:3..! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ристовска и ЦСКА Москва доминираат во Лигата на шампионите

Слободен печат

Солскјер: Среќа што Мурињо не беше тука да ги измери головите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ: Се надевам дека „Ролан Гарос“ ќе заврши без последици! (ВИДЕО)

Слободен печат

Штутгарт и Чурлинов со прва победа во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Официјално: МЗТ Скопје Аеродром останува во АБА2 лигата!

Слободен печат

Ф1: Хамилтон со нова пол позиција во Сочи

Слободен печат