18.5 C
Скопје

Пејачката Лана Дел Реј доживеа јавен линч на социјалните мрежи: Ти си неодговорна и опасна за околината

Пејачката Лана Дел Реј веќе долго време не е присутна во јавноста, па не е ни чудо што скоро никој не ја препознал за време на нејзиното последно појавување. И покрај тоа што пејачката драстично го променила својот изглед, сето тоа паднало во вода поради несоодветната заштитна маска што ја носела за време на промоцијата на нејзината книга.

Лана Дел Реј (35) била фотографирана во Лос Анџелес со кратка руса коса. Таа беше препознатлива по своите долги кафеави кадрици, уште од самиот почеток на нејзината кариера. Но, нејзината промена останала во сенката на гневот на нејзините обожаватели предизвикан од неодговорното однесување на Лана на промоцијата на нејзината книга „Violet Bent Backward Over The Grass“.

Тема на дискусија била нејзината заштитна маска што Лана очигледно сакала да ја вклопи со краткиот комбинезон што го носела на тој настан.

Лана додека читала извадоци од својата книга, била во специјално ограден простор, но се покажало дека подоцна се сликала со обожаватели, кои ги споделиле фотографиите на социјалните мрежи.

Ја нарекле неодговорна, опасна за себе и за другите. Во одбрана на пејачката застанала нејзината сестра, која одговорила на бесните коментари, тврдејќи дека Лана била оддалечена од пет до шест метри од сите и дека тестот за коронавирус покажал негативни резултати.

Instagram

„Не можам да поверувам дека Лана навистина носи таква маска и комуницира со луѓе. Тоа е толку неодговорно“; „Зошто е меѓу толку луѓе и носи ваква маска. Ја сакам Лана, но ова е неверојатно неодговорно“; „Девојче, ние сме среде пандемија“; „Лана е возрасна жена и не треба да ѝ се кажува што да прави, но носењето на таква маска е опасно за неа и за другите“, биле само дел од коментарите кои се проширија на социјалните мрежи.

Покрај книгата поезија, Лана деновиве треба да го објави и својот седми студиски албум наречен „Chemtrails Over The Country Club“.

Поврзани вести

Познатиот југословенски киоск „К67“ беше поставен на „Тајмс Сквер“ во Њујорк: Но, дали светот знае за неговата културолошка историја?

Слободен Печат

Најмоќната деловна жена во светот: Шерил Сандберг прозборе дескриминацијата на жените во пандемијата

Слободен Печат

„Порака во шише го преминала Атлантикот“: По неколку години се создало неочекувано прекуокеанско пријателство

Слободен Печат

Погледнете што има да каже Ким Кардашијан за сопствениот љубовен живот

Слободен Печат

Џастин Бибер сподели ретка фотографија со неговиот татко: Тато, те сакам со целото мое срце

Слободен Печат

Погледнете кои хороскопски знаци се најдобри родители – рангирани!

Слободен Печат

Остави Коментар